Monitor Księgowego nr 12 / 2017 z 2017-06-20

dodaj do notatnika < [19 / 44] >

VAT

Czy sprzedaż samych noclegów może być opodatkowana według procedury marży

Problem Podatnik prowadzący biuro podróży nabywa noclegi, które najczęściej stanowią element świadczonych przez niego imprez turystycznych. Niekiedy podatnik klientom sprzedaje same noclegi, bez świadczeń dodatkowych usług. Czy do sprzedaży takich noclegów ma zastosowanie procedura opodatkowania marży? Rada Tak, do sprzedaży wskazanych noclegów ma zastosowanie procedura opodatkowania marży. Uzasadnienie Przepisami art. 119 ustawy o VAT określona została szczególna procedura przy świadczeniu usług turystyki. Istotą tej procedury jest opodatkowanie kwoty marży pomniejszonej o kwotę należnego podatku (art. 119 ust. 1 ustawy o...