Monitor Księgowego nr 12 / 2017 z 2017-06-20

dodaj do notatnika < [21 / 44] >

VAT

Czy dostawa konstrukcji stalowych do budowy domków letniskowych jest opodatkowana na zasadzie odwrotnego obciążenia

PROBLEM Spółka produkuje konstrukcje stalowe. Są one sprzedawane firmie, która na ich bazie produkuje domki letniskowe, a następnie sprzedaje je odbiorcom końcowym. Czy spółka powinna stosować odwrotne obciążenie? RADA Nie, dostawa towaru (konstrukcji stalowych) przez podwykonawcę nie powoduje obowiązku zastosowania odwrotnego obciążenia. UZASADNIENIE W przypadku opisanym w pytaniu mamy do czynienia z dostawą towaru, jakim są konstrukcje stalowe. Dostawy towarów są opodatkowane na zasadzie odwrotnego obciążenia w przypadkach wskazanych w art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT, czyli...