Monitor Księgowego nr 15/16 / 2017 z 2017-08-05

dodaj do notatnika < [58 / 69] >

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Czy można amortyzować sprzęt laboratoryjny, który po nabyciu zostanie od razu wynajęty innemu podatnikowi

Problem Kupiłam sprzęt laboratoryjny (stanowiący jeden składnik majątkowy) za ponad 3500 zł netto. Zamierzam go od razu wynająć innemu podatnikowi na okres przekraczający rok. Czy to jest dla mnie środek trwały? Czy mogę go amortyzować? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Rada Nabyty sprzęt laboratoryjny powinna Pani zaliczyć do środków trwałych. Dopuszczalne metody jego amortyzacji omawiamy w uzasadnieniu. Uzasadnienie Amortyzacji podlegają (z nieistotnym w omawianej sytuacji zastrzeżeniem wynikającym z art. 22c updof) stanowiące własność lub współwłasność podatnika, nabyte lub wytworzone...