Monitor Księgowego nr 17 / 2017 z 2017-09-05

dodaj do notatnika < [20 / 41] >

VAT

Czy można skorzystać z ulgi na złe długi po przekształceniu formy działalności dłużnika

PROBLEM Przedsiębiorca będący dłużnikiem spółki zmienił formę prowadzonej działalności i przekształcił się w jednoosobową spółkę kapitałową. Przedsiębiorca ten nie zapłacił za usługi spółki. 150-dniowy termin płatności upłynął po wpisie do rejestru spółki kapitałowej powstałej z przekształcenia przedsiębiorcy. Czy spółka może skorzystać z tzw. ulgi na złe długi? RADA Nie, spółka nie może w tej sytuacji skorzystać z ulgi na złe długi . W związku z przekształceniem nie dochodzi bowiem do pełnej sukcesji podatkowej. UZASADNIENIE Z art. 89a i art. 89b...