Monitor Księgowego nr 17 / 2017 z 2017-09-05

dodaj do notatnika < [34 / 41] >

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Czy należy pobrać podatek u źródła z tytułu wynajmu samochodu w innym kraju UE

PROBLEM Prowadzę działalność gospodarczą, która wymaga podróży do krajów UE. Podczas jednej z podróży mój pracownik wynajął we Francji samochód. Czy w takiej sytuacji jestem zobowiązany do poboru podatku u źródła? Nie posiadam ceryfikatu rezydencji francuskiego kontrahenta. RADA Tak, w opisanej sytuacji powinien Pan pobrać podatek u źródła. Wynosi on 20%. Szczegóły - w uzasadnieniu. UZASADNIENIE W art. 29 updof wprowadzono szczególne zasady opodatkowania niektórych rodzajów przychodów uzyskiwanych przez podatników, którzy nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu....